Korty tenisowe ze sztucznej trawy

Sztuczna trawa zapewnia także naturalne odbicie piłki. Kolejną z zalet obiektów ze sztucznej trawy jest ich "bezobsługowość". Sztuczna trawa nie wymaga bowiem częstych i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nawierzchnia ta, dzięki swym właściwościom świetnie sprawdza się zarówno w obiektach zewnętrznych, jak przyszkolne boiska wielofunkcyjne czy korty tenisowe, jak i wewnętrznych (np.: zadaszone korty i boiska treningowe).

Zaletami kortu z nawierzchnią ze sztucznej trawy jest możliwość ciągłego jego użytkowania niezależnie od warunków atmosferycznych. Gwarantuje ono wysokie bezpieczeństwo gry poprzez zmniejszenie ryzyka narażenia tenisisty na kontuzję, co znacząco wpływa na poprawę komfortu gry.

Coraz więcej klubów tenisowych wybiera korty ze sztucznej trawy. Nie trzeba już wyrównywać powierzchni kortu po każdym meczu. Używana w tenisie trawa sztuczna jest ponadto odporna na zużycie, niezwykle łatwa w użyciu i nie brudzi obuwia. Interesującą zaletą kortów z trawy sztucznej jest ich bardzo dobre odwadnianie. Na kortach z trawy sztucznej do gry powrócić można zaraz po deszczu. Niezależnie od tego, jak często używany jest kort, dzięki dobrej przepuszczalności wody pozostanie on dłużej w tym samym, dobrym stanie. Wypełnienie piaskiem nawierzchni sprawia ze kort nadaje się również do celów rekreacyjnych czy innych gier sportowych (piłka ręczna, koszykówka, siatkówka).

Zalety kortu ze sztuczną trawą:

  • łatwość w utrzymaniu i niskie koszty konserwacji
  • możliwość użytkowania niezależnie od warunków atmosferycznych
  • wysoki poziom amortyzacji dla stawów podczas gry (przy wykonaniu odpowiedniej podbudowy) - niski poziom kontuzji graczy

Kontakt

Biuro

Joanna
  +48 695 538 553
  biuro@evergrass.pl

 

Sprzedaż

Robert
  +48 693 512 350

Jakub
  +48 505 502 111